Prodej pelet

Dřevní pelety jsou jako palivo využívány již od osmdesátých let minulého století. Od té doby se automatické kotle spalující toto palivo vyvinuli až na hranice 94% účinností. Díky takto dokonalému využití vyprodukovaného tepla můžeme říci, že topení dřevními peletami je LEVNÉ a nejen to. Manipulace a skladování balených pelet je ČISTÁ a prostorově NENÁROČNÁ. Ceny dřevních pelet jsou různé, hraje zde roli materiál ze kterého je peleta vyrobena, země původu, balení a v neposlední řadě prodejce. Pozor na levné pelety z východu: Rusko, Ukrajina. Jejich cena je sice lákavá, ale kvalita velmi proměnlivá. Může se Vám stát, že budete pytle prosévat, aby jste se zbavily volných pilin, nebo každý den čistit kotlový hořák a vytahovat tvrdý škvarek neznámého původu. Pelety se dělí do tříd A1 ,A2 , B. Třídy A1 a A2 mohou obsahovat pouze čisté dřevo bez příměsí a třída B může obsahovat i chemicky ošetřené vedlejší produkty dřevního průmyslu. Jako důkaz  té nejvyšší kvality mají pelety certifikaci EN plus a neznamená to, že nutně musí být dražší než pelety bez certifikace.

 

Parametry dřevních pelet

  • rozměr: průměr 6 mm ,
  • výhřevnost: 16,5 – 19,0 MJ/kg
  • vlhkost: do 10 %
  • topná peleta z čistých dřevních jehličnatých pilin odpovídá požadavkům normy EN 14961 – 2 certifikaci ENplus, které zaručují nejvyšší kvalitu dřevních pelet

 

 

Pelety
Dřevní pelety Pytel

Jelikož již z časových a kapacitních důvodů nestíhám rozvážet pelety, přijímám objednávky pouze od svých zákazníků a dodávku zajišťuje můj partner ze skladu v Nymburce. Momentálně mám v nabídce kvalitní české pelety CAMELLOT s certifikací A1/EN+. Cena se pohybuje okolo 6,4/Kg. záleží na množství, vzdálenosti a ročním období, vždy je nutná telefonická domluva předem.

Děkuji za pochopení

Kontaktní údaje :
Marek Lazar
tel.: +420 732333568
email: krbykotle@email.cz

 

Kvalitní práce z nejmodernějších materiálů